Dopóki walczę jestem zwycięzcą! Proszę Was o pomoc.

  

bernacikkuba

W jednej chwili wakacyjna zabawa w komandosów przerodziła się w niewyobrażalny koszmar. Dzisiaj Kubuś mimo, iż ma 12 lat uczy się wszystkiego od nowa. Podczas zabawy Kubuś zawisł na linie i tylko cudem uniknął śmierci. Przerażeni koledzy nie byli w stanie go uwolnić. Kuba szarpał się na linie, próbował się ratować, ale z każdym ruchem tylko zwiększał ucisk liny na szyję, aż w końcu stracił przytomność. Doszło do zatrzymania krążenia..

Dzięki systematycznej, intensywnej ale bardzo kosztownej rehabilitacji Kubuś w miarę możliwości zaczyna powoli wykonywać pierwsze polecenia.. zaczyna samodzielnie chodzić. ..uczy się sam jeść, ubierać się. ..choć dla nas pikuś to dla Kuby to ogromny trud... Ale są też pierwsze efekty ciężkiej pracy. Podczas seansów w komorze normobarycznej (po 5 wejściu) Kubuś podczas kąpieli wypowiedział pierwsze slowa: MAMA ZIMNO MI!!! Sparalizowalo mnie to niemalże natychmiast i płakałam ze szczęścia tak długo na to czekalam. Nasza determinacja jest ogromna dlatego każdego dnia z całych sił walczymy o lepszą sprawność. Po prostu uczymy się żyć na nowo.

Samotnie wychowuję Kubę i jego młodszego brata. Wypadek sprawił że Danielek jest daleko od nas i jest pod opieka mojej siostry na czas leczenia i rehabilitacji Kubusia, a to dla mnie dodatkowy ogromny ból, wprost nie do wyobrażenia. Tak bardzo pragnę byśmy byli już ze sobą na zawsze od ,,juz"!

To dzięki Państwa wsparciu mamy szansę zapewnić Kubie jak najlepszą opiekę medyczną i w dalszym ciągu prosimy Was o pomoc Kubie w walce o powrót do pełni sił.


diagnoza: niedowład czterokończynowy, encefalopatia
województwo: lubelskie, Chełm
organizator: Anna Bernacik
cel: turnus rehabilitacyjny, urządzenia wspomagające rozwój, bieżące leczenie

Diagnoza zweryfikowana przez PoProstuPomagam na podstawie dokumentacji medycznej.DOBRO POWRACA!

Darowiznę na rzecz Kuby można również przekazać przelewem tradycyjnym:
Fundacja Po Prostu Pomagam
numer konta 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636
z dopiskiem:  Kuba Bernacik darowizna

Darowizny zagraniczne: IBAN: PL 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636 BIC: RCBWPLPWPrzed zakończeniem wakacji mój 12-letni syn, Kubuś razem z kolegami bawił się w komandosów. Jedna błędna decyzja zmieniła wszystko w naszym życiu. Kubuś zawisł na linie i tylko cudem uniknął śmierci. Żaden z chłopców nie był w stanie uwolnić Kuby z śmiertelnego zacisku. Kuba szarpał się na linie, próbował się ratować, ale tylko zwiększał ucisk liny na szyję, aż w końcu stracił przytomność...
Jeden z chłopców natychmiast zaalarmował Daniela, mojego młodszego syna, brata Kuby. 8-letni Daniel samodzielnie próbował uwolnić Kubę ale nie był w stanie tego zrobić. Gdy Daniel nie wyczuł pulsu u brata pędem pobiegł po sąsiada prosząc go o wzięcie ze sobą noża.. Mężczyzna rzucił się na ratunek. Odciął kabel, uwolnił szyję z zabójczego uścisku i razem z innym sąsiadem, po wezwaniu karetki, rozpoczęli resuscytację.
Dzisiaj Kubuś ma niedowład czterokończynowy, jest jak niemowlę. Do niedawna jeszcze karmiono go dojelitowo, ale już powoli zaczyna jeść. W moje urodziny powiedział pierwsze słowo: „mamo”. To było 12 września, niestety od tego czasu nie powiedział już więcej. Ale widzimy, że rozumie wszystko i zna literki alfabetu. Jesteśmy wciąż dobrej myśli, że dzięki systematycznej i kompleksowej rehabilitacji powróci do pełni sił.

 

kubad2kubad5kubad7

kubad1kubad3 
 
Bardzo zależy nam na tym aby Kuba mógł pojechać na turnus w ośrodku neurologiczno-rehabilitacyjnym dla dzieci ZABAJKA w Stawnicy. Koszt 6500 plus dodatkowe płatne zajęcia to koszt 8000zl...pragnę pojechać tam z synem Danielkiem który przez wypadek na co dzień nie jest z nami a to dodatkowy koszt 1500zl.. Danielek jest smutny, że nie może być z nami non stop. Nie chcę by to wszystko negatywnie odbiło się również na jego psychice. Dostaliśmy również zapotrzebowanie na komputer wraz ze specjalnym oprogramowaniem... komputer to koszt 4200 a oprogramowanie to 5000 zł.
Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie mojego synka. Kubuś już robi pierwsze postępy, a głównie dzięki ciężkiej rehabilitacji będzie miał szansę na powrót do zdrowia.
Dziękuję za każde wsparcie! 


DOBRO POWRACA!

Darowiznę na rzecz Kuby można również przekazać przelewem tradycyjnym:
Fundacja Po Prostu Pomagam
numer konta 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636
z dopiskiem:  Kuba Bernacik darowizna

Darowizny zagraniczne: IBAN: PL 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636 BIC: RCBWPLPWKuba1procent


 

Możesz rozliczyć swój podatek używając specjalnego oprogramowania.

 

                                                

 

 

Termometr

Dopóki walczę jestem zwycięzcą! Proszę Was o pomoc.

Zbiórka zakończona

Ostatnio pomogli

Katarzyna Czechowska
Marta Nierychlewska
Radoslaw Sawko
Bożena ŻUŁAWSKA
Patrycja Białek
Barbara Ferenc
Magdalena Wrześniak

Podaruj 1% podatku - KRS 0000 55 90 99