Wózek inwalidzki moim marzeniem

  

   Każdy z nas ma jakieś marzenia. My marzymy o specjalistycznym wózku rehabilitacyjnym dla naszej córki Adrianny. Wózku, który będzie dopasowany do wieku, rozmiarów i indywidualnych potrzeb Ady ale też pomoże nam stymulować jej rozwój i zapewnić równie ważne chwile relaksu. Praca i odpoczynek są bardzo ważne w życiu każdego człowieka - nikt nie wie tego lepiej od Ady, która przez całe swoje życie codziennie walczy o jak największą sprawność. Bez odpowiedniego, lekkiego wózka ta walka jest znacznie utrudniona.


kategoria: zdrowie
województwo: pomorskie

Adrianna cierpi na schorzenie neurologiczne o podstawie genetycznej o nazwie zespół Retta i wymaga stałej, całodobowej opieki. Ada nie chodzi samodzielnie, nie mówi, nie używa rąk i ma trudności z wykonywaniem celowych ruchów.
Zespół Retta niesie też ze sobą szereg innych dolegliwości takich jak zaburzenia oddychania, problemy gastryczne, skolioza oraz zaburzenia pracy serca. Trudności z jedzeniem a co za tym idzie bardzo niska masa ciała zmusiła nas do podjęcia decyzji założenia PEG-a – sondy, która umożliwia karmienie poprzez powłoki brzuszne wprost do żołądka.
Choroba ta ma niestety charakter postępujący, szczególnie w zakresie sprawności ruchowej dlatego tak ważne dla nas jest zebranie funduszy na nowy wózek rehabilitacyjny. Ten który posiadamy jest już za mały i bardzo ciężki, trudno nim podjechać na krawężniki, bardzo ciężko włożyć go do bagażnika ponieważ nie składa się odpowiednio.
Ada musi też odbywać cykliczne wizyty u lekarzy specjalistów a to dalekie, ponad 70-cio kilometrowe podróże, które bez wózka oznaczają dla nas noszenie Ady na rękach a na to zaczyna nam brakować sił.
Adrianka jest z natury pogodną, uśmiechniętą panienką. Uwielbia kąpiele w wodzie, swoją huśtawkę, lubi oglądać teleturnieje, wiadomości i prognozy pogody w telewizji. Bardzo chętnie korzysta też ze spacerów podczas których obserwuje otoczenie i ludzi, z którymi bardzo lubi przebywać. Lekki, skrętny wózek jest dla niej niezbędnym sprzętem pierwszej potrzeby, bez którego nie byłaby w stanie normalnie funkcjonować.
Wózek jest naszym małym marzeniem, którego jednak nie jesteśmy w stanie sami sfinansować dlatego bardzo prosimy Państwa o wsparcie i będziemy za nie wdzięczni z całego serca.

Darowiznę na rzecz Ady można również przekazać bezpośrednio na konto Fundacji:
Fundacja Po prostu Pomagam
Zawadówka 44A Rejowiec 22-360
numer konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920
z dopiskiem: Darowizna dla Ady

Facebook Ady

Termometr

Wózek inwalidzki moim marzeniem

Zbiórka zakończona

Ostatnio pomogli

Anonimowo
Barbara M.
Hanna R.
Danuta W.
Sylwia Sz. Sabina M.
Weronika K.
Anna Krućko
Malgorzata balazia
Iwona Biedrawa
Anonimowo
Anonimowo
Sandra Markiewka-Romanska
Dom Zakonny Księży Werbistów
Alicja B.
Antoni Chołodniak
Marcin S.
Anonimowo
Leo J.
Agnieszka Kudra-Zych
Danuta W.
Anna S.
Lucyna Zygmunt
Łukasz Ż.
Anna K.
Anonimowo
Anonimowo
jolanta grebska
Sandra B.
Anonimowo
portal krynicamorska.pl
Anonimowo
Marcin S.
Anonimowo
Renata P.
Jacek F.
Danuta D.
Blanka Rudy
Mirosław Nowacki
Monika Kamińska
Krystyna B.
Aga S.
Dorota B.
Katarzyna S.
Dorota D.
Joanna Sz.
Zdzisław N. Mariola G.
Sławomir D.
Danuta B.
Władysław S.
Anonimowo
Anonimowo
Anonimowo
Marta Kraszewska
Anonimowo
Danuta D.
Krzysztof S.
Teresa i Anna P.
Anonimowo
Małgorzata M.
Katarzyna S.
Aleksandra M.
Krynica Jednoczmy się
Elżbieta K.
Teresa K.
Mierzeja STOP
Anonimowo
Kasia Kordella
Anonimowo
Ewa Razkowska
Karolina M.
Anonimowo
Anonimowo
Anonimowo
Anonimowo
Radosław T.
Zofia Sz.
Anonimowo
Anonimowo
Urszula Skrzypek
Anonimowo

Podaruj 1% podatku naszym Podopiecznym- KRS 0000 55 90 99