Apel o wsparcie finansowe na zakup pompy insulinowej

  

dk

Dzięki pompie insulinowej mogę znacznie lepiej wyrównać poziom cukru we krwi. Pompa insulinowa ułatwia mi normalne funkcjonowanie na co dzień w życiu osobistym i zawodowym. Pompa którą posiadam od dziewięciu lat, w związku z długotrwałym użytkowaniem niestety posiada uszkodzenia, prowizorycznie zabezpieczone. Urządzenie nie posiada już gwarancji (producent udziela gwarancji na 4 lata) i nie podlega naprawie (producent nie naprawia pomp).
W związku z tym, konieczny jest zakup nowej pompy. Niestety nasze państwo nie refunduje pomp osobom powyżej 26 roku życia. Nowa pompa kosztuje 17 tyś. złotych. Pompa insulinowa daje mi poczucie bezpieczeństwa, że cukier jest pod kontrolą i nie będzie powodował większych powikłań cukrzycowych.

 


diagnoza: cukrzyca typu 1, Hashimoto; polineuropatia cukrzycowa, niedokrwistość
z niedoboru witaminy B12 spowodowana niedoborem czynnika wewnętrznego
organizator: Katarzyna Dowsin
Województwo: zachodniopomorskie

Od 29 lat choruję na cukrzycę typu 1 – insulinozależną. Cukrzyca jest autoimmunologiczną chorobą metaboliczną, w której na skutek całkowitego zniszczenia komórek beta wysp trzustkowych, które produkują insulinę, dochodzi do przewlekłej hiperglikemii - podwyższonego poziomu glukozy we krwi.
Przez 21 lat używałam Penów do robienia zastrzyków. Kilka razy dziennie robiłam zastrzyki i pilnowałam godzin wstrzyknięć, aby wyrównywać poziom cukru we krwi. W lutym 2011 roku zakupiłam pompę insulinową.
Pompa insulinowa naśladuje pracę zdrowej trzustki. Przez całą dobę podaje niewielkie ilości insuliny, zabezpieczając tzw. podstawowe zapotrzebowanie na ten hormon. Natomiast przed posiłkami należy w niej zaprogramować dawkę „ekstra”, czyli tzw. bolus, którego wielkość zależy od ilości i rodzaju spożywanego pokarmu. Leczenie pompą insulinową jest obecnie najbezpieczniejszą i najlepszą metodą kontrolowania cukrzycy, której i tak nie można wyleczyć.
Do zakupu nowej pompy brakuje mi jeszcze 12 tyś. złotych. Na dzień dzisiejszy dzięki Darczyńcom uzbierałam kwotę 5 tyś. 45 złotych. Jestem wdzięczna za każde wsparcie i jednocześnie proszę Was o dalszą pomoc!
Dziękuję!

kasia

201807152134th15 3324521638564 mms img286458733 1201807152117th29 5909420477880 pompa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Rozlicz bezpłatnie PIT online i przekaż 1% podatku Kasi:

   opp standard 22574 uruchom opp standard 22574 pobierz

 

 

 

Darowizna

Apel o wsparcie finansowe na zakup pompy insulinowej


Termometr

Apel o wsparcie finansowe na zakup pompy insulinowej

Ostatnio pomogli

Beata Koszykowska
Mira Klincewicz
Agnieszka Janczak
Nvard Aslanian
Iwona Jasińska
Joanna Siudzinska
Anna Kalbarczyk
Marta Latkowska
Maja Rybacka
Paweł Muszyński
Danuta Ławniczak
Iwona Sobolewska

Podaruj 1% podatku naszym Podopiecznym- KRS 0000 55 90 99