Pomóż Natalce, której lekarze amputowali nóżkę

  

211Natalka

Po czterech latach od wypadku Natalka dostała wreszcie swoją pierwszą protezę, którą bardzo chętnie nakłada. Sama myśl o samodzielnym chodzeniu sprawia Jej olbrzymią radość, co widać na załączonych zdjęciach. Lekarze amputowali nóżkę Natalce po tym jak pijany kierowca wjechał w spacerującą po chodniku dziewczynkę, jej braciszka i mamę. 

Natalka potrzebuje specjalistycznej opieki medycznej i kosztownej rehabilitacji. Dlatego prosimy o Jej wsparcie oraz przekazanie na rzecz Natalki 1% podatku.

Dziękujemy!


diagnoza: amputowana dolna lewa kończyna
województwo: lubelskie, Puławy
organizator: Fundacja Po Prostu Pomagam
cel:  leczenie i rehabilitacja 

Diagnoza zweryfikowana przez PoProstuPomagam na podstawie dokumentacji medycznej.

3 lipca 2017 r.

natalia1Lekarze amputowali nóżkę 2 letniej Natalce po tym jak pijany kierowca wjechał w spacerującą po chodniku Natalkę, jej braciszka i mamę. Samochód pojawił się znikąd i bezpowrotnie zmienił życie całej rodziny. Niestety lekarze nie byli w stanie uratować nóżki, a sama Natalka z licznymi obrażeniami spędziła w szpitalu wiele miesięcy. Lekarze zdiagnozowali u Natalki m.in.: urazowy obrzęk mózgu, urazowy krwotok podpajęczynówkowy, uraz przedramienia, złamanie lewego uda, zmiażdżenie kolana, złamanie nasadu piszczeli, uraz śledziony, wątroby i prawej nerki, posocznica... Początkowo często prosiła mamę by zasłoniła nóżkę, której już nie ma...


 31 stycznia 2018 r.

nb

5 miesięcy po wypadku gdy rodzice myśleli, że najgorsze już za nimi stan Natalki nagle się pogorszył. Pojawiły się silne bóle brzucha i głowy, wymioty, brak siły i apetytu. Dopiero w szpitalu okazało się, że przez cały ten czas Natalka funkcjonowała z pękniętą przeponą płucną. Natalka musiała przejść aż trzy kolejne operacje i spędziła dodatkowe 2 miesiące w szpitalu. 

Natalka jest już w domu i na nowo uczy się żyć bez nóżki. Przed nią dużo pracy ale wierzymy, że da radę i jeszcze nie raz nas zaskoczy!

 


 12 września 2018 r.

natbW sierpniu Natalka trafiła do szpitala miała zapalenie trzustki. Przyczyny nie są znane. Każdy lekarz mówi cp innego. Jeden, że to przez ten wypadek, ponieważ wszystko było podłączone i były krwiaki, a jeszcze inny że nie zna przyczyny. Przeprowadzamy konsultacje ortopedyczne, endrykologiczne, chirurgiczne i pediatryczne. Niestety większość z nich jest prywatna.

Mimo, iż od wypadku minęło 16 miesięcy to w dalszym ciągu przed Natalką jest operacja usunięcia odłamka kości z kikuta tak by później nie przeszkadzał malutkiej w protezie. Operacja jest co rusz przekładana ponieważ Natalka często łapie infekcje, zapalenie uszu czy zapalenie oskrzeli.


 4 stycznia 2021 r.

1127269264 2448468448788473 1221023533213980553 oPo czterech latach od wypadku Natalka dostała wreszcie swoją pierwszą protezę, którą bardzo chętnie nakłada. Co bardzo cieszy i rodziców i prowadzących ją lekarzy. Sama myśl o samodzielnym chodzeniu sprawia Natalce olbrzymią radość, Dzięki takiemu domowemu noszeniu protezy kikut powoli przyzwyczaja się do kształtu leja protezy, co ma zminimalizować ból w pierwszym okresie jej użytkowania. W połowie stycznia Natalka rozpocznie także zajęcia z rehabilitantem, który pomoże jej stawiać pierwsze kroki w protezie. Na zajęciach Natalka będzie uczyć się chodzić, siadać, wstawać, podnosić przedmioty, czy też zakładać i zdejmować protezę. Wierzymy, że dzięki systematycznej pracy Natalka w niedalekiej przyszłości będzie mogła samodzielnie chodzić. 

W imieniu rodziców prosimy o pomoc. Pomóżmy Natalce na nowo nauczyć się samodzielności. Pomóżmy jej ponownie cieszyć się dzieciństwem!


 

 

 

Darowizna

Pomóż Natalce, której lekarze amputowali nóżkę


Termometr

Pomóż Natalce, której lekarze amputowali nóżkę

Ostatnio pomogli

Stanisław Jawidz
Marcin Bazan
Mateusz Duleba
Anonimowo

Podaruj 1% podatku naszym Podopiecznym- KRS 0000 55 90 99