Ratunku! Rak wywołał spustoszenie w maleńkim ciele Olivierka.

  

olivierhuk1Olivier miał 2,5 roku wtedy zaczęły się omdlenia, złe samopoczucie, ciągłe bóle, opuchnięcia. Gdy trafiliśmy na onkologie Oli praktycznie przestał chodzić, jeść i mówić... Nasz synek bardzo cierpiał. Diagnoza i szok NEUROBLASTOMA 4 STOPNIA Z PRZERZUTAMI...Guzy z czego główny na nadnerczu, przerzuty do szpiku, węzłów chłonnych i kości. Wykańczające chemie, operacje, wycięcie guza wraz z nadnerczem. Olivier przeszedł autoprzeszczep szpiku, radioterapie, przeciw ciała anty gd2 we Włoszech. Oli walczy jak rycerz bardzo dzielnie. Neuroblastoma zostawiła jednak po sobie ogromne spustoszenie w ciele Olivierka.


diagnoza: nowotwór złośliwy nadnerczy, zmiany w węzłach szyjnych, śródpiersiu,
węzły chłonne zaotrzewnowe, guz w lewym polu nadnerczym, rozsiane zmiany w kościach, niedoczynność tarczycy, niewydolność nadnerczy, podejrzenie polineuropatii, obniżone napięcie mięści, koślawość kolan
województwo: dolnośląskie, Wrocław
organizator: Magdalena Adasiak
cel: zakup stymulatora sensorycznego, półroczna rehabilitacja i leczenie

Diagnoza zweryfikowana przez PoProstuPomagam na podstawie dokumentacji medycznej.

DOBRO POWRACA!

Darowiznę na rzecz Oliviera można również przekazać przelewem tradycyjnym:
Fundacja Po Prostu Pomagam
numer konta 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636
z dopiskiem:Olivier Huk Darowizna

Darowizny zagraniczne: IBAN: PL 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636 BIC: RCBWPLPW


 

Olivier nasze serduszko przyszedł na świat 23 kwietnia 2012roku.
Nic nie wskazywało na to, ze przyjdzie nam się zmierzyć ze śmiertelnym wrogiem jakim jest neuroblastoma 4 stopnia. Jest to jeden z najgroźniejszych i najbardziej podstępnych nowotworów wieku dziecięcego. Wszystko zaczęło się w 2014 roku kiedy Olivier miał 2,5 roku wtedy zaczęły się omdlenia, złe samopoczucie, ciągłe bóle, opuchnięcia.
Rak, w wielu przypadkach nie możliwy do wyleczenia… neuroblastoma 4 stopnia wielka nie wiadoma i złe prognozy. Była długa walka o życie i zdrowie Oliviera. Nadzieja i chęć walki była i jest ogromna. Oli walczy jak rycerz bardzo dzielnie. Przeszliśmy wiele dzięki ludziom wielkiego serca jak i pomocy rodziny. Pomimo tak intensywnego i agresywnego leczenia nie osiągnęliśmy całkowitej remisji choroby. Neuroblastoma zostawiła jednak po sobie ogromne spustoszenie w ciele Olivierka.
Olivier ma całkowitą niedoczynność nadnerczy, żeby normalnie żyć i funkcjonować wymaga ciągłego przyjmowania sterydów, każda infekcja bądź stres może wywołać przełom nadnerczowy który jest bezpośrednim zagrożeniem życia.
Niedoczynność tarczycy wymaga przyjmowania leków i musi być pod ścisła kontrola endokrynologa.
Po przez przyjmowanie sterydów Olivier ma zablokowaną przysadkę mózgowa.
Chemia jak i całe intensywne leczenie uszkodziły nerwy w obu nóżkach. Oli ma stwierdzona polineuropatie czuciowo ruchową obu kończyn dolnych oraz słabe napięcie mięśniowe. Olivier wymaga stałej intensywnej rehabilitacji oraz musi przyjmować specjalne kwasy oraz witaminy aby uszkodzenia nie postępowały. Niestety rehabilitacja na NFZ jest to jedynie 30 min raz w tygodniu. w przypadku Oliviera to za mało i resztę zabiegów musimy mieć prywatnie.
Olivier miał w czerwcu 2018r operacje wycięcia guza na wątrobie. Takich samych guzów na wątrobie ma więcej ale udało się usunąć tylko jeden z którego zrobiona była biopsja. Są to guzy nie złośliwe ale które u Oliviera powodują hipercholesterolomie, dlatego też Oli musi być stale na ścisłej kosztownej diecie i przyjmować odpowiednie suplementy. Ostatni rezonans głowy z sierpnia pokazał ze Oli ma poszerzone przestrzenie płynowe w obu półkulach mózgowych do dalszej pilnej diagnostyki neurologa.. Czeka nas również specjalistyczne badanie słuchu ponieważ u Oliviera podejrzewany jest niedosłuch. Na dzień dzisiejszy wiemy również ze Olivier wymaga stymulatora sensorycznego prawej półkuli mózgowej której koszt to 14.500 tys zł niestety PEFRON dofinansowuje jedynie 2.500 tys.
Koszty leków ,rehabilitacji ruchowych prywatnych i basenowych, dojazdów do szpitali oraz specjalistów onkologów, neurologów, endokrynologów, diabetologów, laryngologów, poradni słuchu, hepatologów przerasta nasz budżet. W tym momencie nasza sytuacja finansowa jest tak zła, że dochodzi już nawet do tego że często rezygnujemy z wykupienia jednych leków kosztem drugich aby zapewnić te najpotrzebniejsze w danym momencie. Niektóre wizyty prywatne bądź rehabilitacje również odwołujemy ponieważ po prostu nie starcza na to zwyczajnie pieniędzy.

oh1

 
Cały czas leczymy skutki uboczne leczenia neuroblastomy. Tyle już przeszliśmy i idziemy ciągle do przodu, ale niestety pieniądze...Pieniądze to zgroza gdy toczy się walka o zdrowie dziecka. Każdy grosz jest dla nas na wagę złota. Dlatego chcieliśmy prosić Państwa o pomoc, ponieważ jeszcze tyle przed nami. Pomóżcie prosimy spełnić nam nasze największe marzenie jakim jest zdrowie naszego jedynego synka. Pokażmy razem, że rak który spowodował tak straszne spustoszenie i spowodował tyle cierpienia w oczach dziecka nie ma szans. Dzięki ludziom takim jak Wy Olivier nasz dzielny rycerz będzie się mógł cieszyć zdrowiem i dzieciństwem. Również dzięki WAM dlatego prosimy z całego serca o pomoc i wsparcie kosztownego leczenia naszego synka Oliviera ponieważ na dzień dzisiejszy pieniądze są nasza jedyna przeszkoda...

DOBRO POWRACA!

Darowiznę na rzecz Oliviera można również przekazać przelewem tradycyjnym:
Fundacja Po Prostu Pomagam
numer konta 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636
z dopiskiem:Olivier Huk Darowizna

Darowizny zagraniczne: IBAN: PL 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636 BIC: RCBWPLPW

 


Termometr

Ratunku! Rak wywołał spustoszenie w maleńkim ciele Olivierka.

Zbiórka zakończona

Ostatnio pomogli

Podaruj 1% podatku - KRS 0000 55 90 99