Rehabilitacja moim ratunkiem.

  

imanueleksobIMMUŚ PRAGNIE CHODZIĆ I MÓWIĆ i ma już 7 lat Kochani jak żyć ma dziecko, które nie płacze, nie ma łez, nie mówi, nie woła jak jest atak padaczki i leży sine, bezsilne, jak żyć jak się nie siedzi, bo wielka główka z wodogłowiem jest ciężka, jak żyć jak się tylko leży, jak żyć jak nie można łykać, smakować jedzenia, jak jest się karmionym strzykawkami do brzuszka gdzie jest peg, a Nutrini i zmiksowane zupki są jego pożywieniem od rana.
Ale mimo tego cierpienia Immanuel obejmuje rączkami twarz babci i głaszcze po włosach z miłością, jak robi ,,moja moja babcia”, patrzy uśmiechniętymi oczkami od niedawna widzącymi. Od urodzenia był niewidomy, po 2 latach Bóg sprawił cud i dzięki rehabilitacji Immuś stał się kontaktowy, i ciekawy świata, zabawek, lubi terapeutów, rehabilitantów.
Pragnie żyć i walczy o życie każdego dnia. Tylko ciągla rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne i terapie logopedyczne sprawiają, że Imuś się ślicznie rozwija. Moim marzeniem jest jeździć z Immusiem na turnusy rehabilitacyjne przynajmniej 5 razy do roku, bo widzę jak cudownie wpływa rehabilitacja na jego powrót do zdrowia. Marzę i wierzę, że Immanuel kiedyś wstanie na nóżki, będzie biegał i mówił, powie ,,kocham cię babciu’’. Dlatego proszę o wsparcie tej zbiórki dla Immanuelka.


cel: roczna rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne
diagnoza: wrododzone wodogłowie i niedowład czterokończynowy, padaczka
województwo: podlaskie, Augustów
organizator: Elżbieta Meller

Diagnoza zweryfikowana przez PoProstuPomagam na podstawie dokumentacji medycznej.


SZANOWNI PAŃSTWO Pozwalam sobie przedstawić Państwu historię moją i mojego wnuka, jednocześnie prosząc o pomoc i wsparcie w zakupie podnośnika dla jego wiotkiego ciałka.
Jestem babcią i prawną rodziną zastępczą dla mojego wnuka, Immanuelka. Już od 20-go tygodnia ciąży było wiadome, że dziecko, które ma urodzić moja córka, będzie dzieckiem o głębokim upośledzeniu. Lekarze rokowali, że może urodzić się martwe, że nie będzie miało zdolności do samodzielnego oddychania, jeśli już nawet, to wodogłowie, które stwierdzono, spowoduje ślepotę, brak całkowitych reakcji na bodźce zewnętrzne. Zachęcano do przeprowadzenia aborcji. Pomimo to, córka zdecydowała się urodzić i samotnie wychowywać to dziecko, głęboko wierząc, że to nie człowiek ma prawo do decydowania o życiu i śmierci.
Mały urodził się żywy, samodzielnie oddychający, z olbrzymim wodogłowiem, niewidzącymi oczkami, bez głosu, z padaczką, z niedowładem czterokończynowym. Lekarze nie dawali szans na przeżycie miesiąca, miał 1 cm mózgu. Córka dzielnie zaczęła troszczyć się o Immusia. Od razu, po porodzie, miał wstawioną zastawkę oponowo otrzewnową do główki odprowadzającą wodę. Reanimacje, szpitale co miesiąc, powtarzające się ataki padaczki, a dziecko żyło i walczyło o życie. Trud nieustannej opieki, niepewność i stres, oraz brak akceptacji środowiska, spowodował, że córka nie wytrzymała, odeszła pozostawiając mi synka. Zniknęła.

 
imus
imus2imus7

 


 
Zrezygnowałam z pracy. Sama, jako osoba niepełnosprawna, otrzymuję emeryturę w wysokości 670 zł, a jako spokrewniona rodzina zastępcza - babcia, dostałam na Immanuelka 700 zł + 200 zł dlatego, że jest bardzo chorym dzieckiem. W obliczu kosztów utrzymania takiego dziecka, lekarstw, rehabilitacji, częstych prywatnych wizyt lekarskich, podstawowych środków higieny dziecka, to kropla w morzu potrzeb.
Immanuel ma teraz 6 lat--w lipcu- skończył . Rozwija się wspaniale, we wrześniu 2014r Pan Jezus sprawił cud bo Immuś odzyskał wzrok, widzi i rozróżnia kolory, osoby, stał się kontaktowy. Liczne badania lekarskie potwierdziły, że wzrok Immusia rozwija się, a jego siatkówka, jest jedynie nieznacznie różna od siatkówki zdrowego dziecka, co jest dla specjalistów rzeczą niewytłumaczalną.
Intensywna rehabilitacja, logopeda, psycholog te wszystkie zajęcia sprawiły, że Immi podnosi już sam główkę, przewraca się na boczki, brzuszek, sprawnie. Posługując się rękoma i nogami, bawi się zabawkami , zaczyna gugać - po swojemu, wydawać dźwięki i w ten sposób komunikować się i demonstrować swoje stany emocjonalne jest kontaktowy z otoczeniem. Każdy dzień jest cudem - żywym działaniem Boga w życiu Immanuelka. Wychowując go, dziękuję Bogu za to dzieciątko, które ma taką wolę życia.
Dzięki intensywnej rehabilitacji, coraz większych nakładów na wyjazdowe turnusy. które sa bardzo kosztowne, intensywnej rehabilitacji i to jest moim marzeniem aby Immuś zaczął wstawać na nóżki i jadł sam jak inne dzieci, bo teraz jest żywiony przez gastrostomię- pega, rurką do żołądka przez strzykawkę preparatami Nutrini i zmiksowaną zupką. Wszystko to wiąże się z nakładami finansowymi wielokrotnie przekraczającymi moje możliwości.
Stąd mój list do Państwa i prośba o okazanie wielkoduszności i wsparcie finansowe moich wysiłków o zapewnienie rozwoju Immanuelka.
Będę wdzięczna za każdy dar, gdyż okazane przez Państwa serce, jest dowodem, że los mojego wnuka nie jest Państwu obojętny.
Łącząc wyrazy szacunku,
Elżbieta Meller


 

Termometr

Rehabilitacja moim ratunkiem.

Zbiórka zakończona

Ostatnio pomogli

Anonimowo
50 zł 5 miesiące temu
Anonimowo
60 zł 5 miesiące temu
Anonimowo
15 zł 5 miesiące temu
Anonimowo
51 zł 5 miesiące temu
Anonimowo
50 zł 6 miesiące temu
Anonimowo
300 zł 7 miesiące temu
Anonimowo
50 zł 7 miesiące temu
Alina Szczerkowska-Zymek
30 zł 8 miesiące temu
Anonimowo
300 zł 8 miesiące temu
Anonimowo
20 zł 8 miesiące temu
Anonimowo
54 zł 8 miesiące temu
Justyna Michalak
30 zł 8 miesiące temu
Anonimowo
20 zł 8 miesiące temu
Anonimowo
50 zł 8 miesiące temu
Lucyna Raszkowska
100 zł 8 miesiące temu
Aneta Malec
100 zł 9 miesiące temu
Ewelina Bożuchowska
20 zł 9 miesiące temu
Anonimowo
100 zł 9 miesiące temu

Wesprzyj Podopiecznych