Pomoc dla Pioruna - 3 letniego labradora po przejściach

  

201801281940th29 4154248269190 2

 

Zbiórka na pomoc Piorunowi - trzyletniemu labradorowi po przejściach, który musi uporać się z problemami i lękami związanymi z trudną przeszłością. Wierzymy, że pomoc umożliwi nam wyleczenie Pioruna i stworzenie mu prawdziwego, kochającego domu.

 


województwo: pomorskie, Gdynia 
organizator: Michał Chamera

W grudniu ubiegłego roku za pośrednictwem portalu adopcje.labradory.org. wraz z żoną adoptowaliśmy trzyletniego labradora Pioruna. Piesek od bardzo wczesnego okresu swojego życia przebywał w fatalnych warunkach, był przetrzymywany na łacuchu przy prowizorycznej budzie. Na szczęście został uratowany przez panią, która stworzyła dla niego dom tymczasowy. Tam nieco doszedł do siebie, jednak nie mógł zostać na stałe, dlatego też konieczna była kolejna adopcja, tym razem do domu stałego. 

Piorun w przeszłości prawdopodobnie był bity, co potwierdzają ślady po obrażeniach, które są widoczne na jego głowie, a także atakowany przez inne psy, biegające luzem. W związku z tym Piorun ma pewne problemy psychiczne - jest bardzo lękliwy, wycofany, ma problemy z zaufaniem. Jest ciągle poddenerwowany i czujny. 

Największym problemem Pioruna jest jego obawa przed innymi psami, która objawia się agresywnym zachowaniem. Po spotkaniu i wspólnym spacerze behawiorysta stwierdził, że Piorun boi się spotkanych na swej drodze psów i ze strachu próbuje je atakować. Nie ma chęci zrobienia im krzywdy, po prostu nie potrafi się inaczej zachować. 

Wyjścia z Piorunem na spacer są dla niego bardzo stresujące, ponieważ mieszkamy w skupisku ludzi posiadających psy i nie jest możliwe pełne uniknięcie innych psów na każdym spacerze. Agresja Pioruna jest problemem, który prawdopodobnie będzie się pogłębiał, w końcu może przerodzić się także w agresję w stosunku do ludzi. 

Wraz z żoną bardzo chcemy, by Piorun z nami został. Nie chcemy oddać go do innego domu, ponieważ obawiamy się, że ktoś inny nie będzie chciał psa z takimi problemami lub nie będzie w stanie poświęcić mu tyle uwagi, by wyprowadzić go z tych problemów. Chcemy zaangażować się w walkę o pomoc Piorunowi i sprawić, że w końcu poczuje się bezpiecznie i pewnie, co powinno spowodować osłabnięcie agresji. 

Aby osiągnąć powyższe cele musimy wykastrować Pioruna (350,00 zł), co powinno nieco ogranicznyć jego agresję. Ponadto co tydzień spotykamy się z behawiorystą (50,00 zł tygodniowo), który uczy nas tego, w jaki sposób obchodzić się z Piorunem, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach na spacerach, jak sprawić by,poczuł się wśród nas bezpiecznie. Ponadto musimy opłacić leczenie małego psa, którego Piorun pogryzł (1.500,00 zł), a który znalazł się w ciężkim stanie i walczył o życie - na szczęście udało się go uratować, ale musimy spłacić dług w lecznicy. 

201801281940th15 3689560157721 6201801281940th28 225680979900 5

Poniesienie powyższych kosztów jest niezbędne do zapewnienia Piorunowi warunków, które pomogą mu dojść do siebie po przejściach, jakich doświadczył, oraz do uwierzenia w to, że znalazł się w miejscu, które stanie się jego domem, bezpiecznym i pełnym miłości. 

Piorun w stosunku do nas jest kochanym i wdzięcznym psem. Jest skory do nauki, która sprawia mu ogromną przyjemność. Behawiorysta stwierdził, że jest bardzo duża szansa na wyprowadzenie Pioruna z obecnej sytuacji i nauczenie go tego, że inne psy nie muszą stanowić dla niego zagrożenia. Niestety jeszcze dużo czasu i pracy przed nami, nim trauma z przeszłości przestanie odbijać się na jego codziennym zachowaniu. Mamy nadzieję, że za jakiś czas Piorun w pełni nam zaufa i bez lęku wyjdzie na spotkanie z innymi psami, a codzienne spacery staną się dla niego przyjemnością. 

Na potrzeby tej zbiórki stworzyliśmy osobny rachunek bankowy. Każda złotówka zostanie przeznaczona tylko i wyłącznie na cele związane z pomoca Piorunowi. Wierzymy, że razem z Waszą pomocą uda nam się wyleczyć Pioruna z jego problemów i zazna on w końcu spokoju.

 

 

Termometr

Pomoc dla Pioruna - 3 letniego labradora po przejściach

Zbiórka zakończona

Podaruj 1% podatku naszym Podopiecznym- KRS 0000 55 90 99